Es-240 Elektromanyetik Drone Savar Kalkanı

Drone'lar son zamanlarda yüksek erişilebilirlik ve düşük maliyetleri sebebi ile yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kolluk kuvvetleri yanı sıra, ticari, hobi hatta terörizm maksatları ile uçuşlar icra edilmektedir. Yapısal özellikleri sayesinde küçük bir alan kaplayan Drone'lar yüksek uçuş irtifaları sebebi ile tabanca ve tüfekler ile vurulması zor hedeflerdir.

Özellikle miting, konser, stadyum ve benzeri halka açık etkinliklerde ateşli silahlarla durdurulmaları ciddi sakıncaları beraberinde getirmektedir. Drone Savar, Drone'a yüksek hızda elektronik harp teknolojisi uygulamaktadır.

Elektromanyetik saldırıya maruz kalan Drone'lar komuta kontrol ile bağlantıyı kaybederek etkisiz hale getirilmektedirler. İnsan sağlığı ve çevre güvenliğine zararı bulunmaması, sessiz ve hızlı bir sonuç üretmesi sebebi ile Es-240 Elektromanyetik Drone Savar, Drone ile mücadelede etkin bir çözüm sunmaktadır.

ES-240 Elektromanyetik Drone savar elektromanetik kalkan sistemlerimiz 360 derece yayın yapabilen  antenleri ve yüksek güç çıkışı ile drone ları pasifize etmektedir. Hızlı tarama ile drone komuta ve Gps/Glonass frekanslarına kesintisiz karıştırma uygulanmaktadır.

Sahada kendini kanıtlamış ürünlerimiz birçok devlet başkanının korumasında, önemli enerji tesislerinde ve devlet binalarının güvenliğini sağlamak maksadı ile kullanılmaktadır. Drone Savar silahlarımız saha personeli için en pratik çözümdür.

 

Aytekin Güçlü tarafından tasarlanmıştır.